Jakie czynności należą do firmy od przeprowadzek?

Jakie czynności należą do firmy od przeprowadzek?

Przeprowadzki to dla wielu osób czas trudny i niepewny. Denerwujemy się samym procesem przeprowadzki, pakowaniem rzeczy, sprawnym dowiezieniem wszystkiego na nowe miejsce zamieszkania a także zmianą informacji w dokumentach na temat miejsca swojego pobytu. Zobacz w jaki sposób poradzić sobie z przeprowadzką do nowego – stałego – miejsca zamieszkania.

Jak pracują firmy przeprowadzkowe?

1 . Kiedy wiesz już, gdzie będziesz mieszkać, przyjedź pod nowy adres i dokładnie sprawdź czy posiadasz wszelkie wyposażenie jeśli chodzi o meble. Nieobecność kilku regałów lub komody może stanowić nie lada utrudnienie, kiedy przyjdzie Ci przenosić wszystkie rzeczy do nowego miejsca. Jeśli okaże się, że nie masz gdzie ich pomieścić wtedy w pośpiechu będziesz musiał myśleć co zrobić, gdzie zostawić te rzeczy, a może – czy po prostu w tym czasie nie iść do sklepu i czegoś nie kupić… o wiele lepiej jest uprzednio sprawdzić czy dom bądź mieszkanie jest już gotowe na pomieszczenie wszystkiego.

2. W nowym miejscu zamieszkania należy także zrobić porządek – dobrze jest oczyścić meble z kurzu, różnego rodzaju innych zabrudzeń, a przede wszystkim należy sprawdzić czy meble po prostu nadają się dla nas. Być może nowe, nowoczesne regały nie dadzą rady utrzymać starych, ciężkich ksiąg. Dobrze jest zrobić sobie plan układania rzeczy i najlepiej zostawić karteczki z nazwą rzeczy, które powinny się tam znaleźć – rozpakowywanie pójdzie wtedy o wiele szybciej – zaoszczędzisz nawet kilka godzin.

usługi transportowe w Dzierżoniowie

3. Spakuj się 2-3 dni przed wyjazdem do nowego miejsca, zostaw na wierzchu tylko najpotrzebniejsze rzeczy jak elementy garderoby, kosmetyki czy coś do gotowania. To, czego na pewno nie będziesz używać, możesz spakować nawet wcześniej. Pamiętaj, aby do jednego koszyka, kartonu czy worka chować rzeczy tylko z jednej kategorii, to pomoże ci później w ogarnięciu wszystkiego pod nowym adresem. Ważne jest też aby wszystkie worki czy kartony po prostu opisać – najlepiej wyraźnym, czarnym markerem. Pozwoli nam to odnaleźć każdą rzecz szybko, zwłaszcza wtedy gdy będziemy jej potrzebować jeszcze zanim się w 100% rozpakujemy.

4. Koniecznie zadbaj o to, aby firma od przeprowadzek była na czas – najlepiej umówić się z nimi na godzinę wcześniej podczas gdy rzeczywiście będziesz ich potrzebować na godzinę X. Wtedy unikniesz opóźnienia.

5. Do czynności firmy należy przede wszystkim pomoc w wyprowadzce oraz wprowadzeniu się do nowego miejsca. Pracownicy firmy powinni zabrać twoje rzeczy i układać je delikatnie w samochodzie przeznaczonym do transportu. Zabezpiecz wszystkie meble i przekaż pracownikom firmy, na co powinni uważać. Do ich obowiązków należy zadbanie o to aby nic nie zostało uszkodzone, zwłaszcza ten sprzęt, który wymaga pracy kilku osób – np. pralki, kuchenki czy lodówki – są ciężkie, a to oznacza, że ich bezpieczny załadunek wymaga precyzji i spokoju.

6. Firma przeprowadzkowa powinna także wnieść wszelki sprzęt do nowego lokalu oraz ustawić go w taki sposób, w jaki będziesz tego chcieć, ich zadaniem jest zadbanie o to, aby dowieźć towar bez skazy – powinni zabezpieczyć go podczas przewozu, by na zakrętach czy dziurach nie upadł, nie obrysował się, nie zgniótł czy nie połamał. W mieszkaniu lub w domu pracownicy firmy od przeprowadzek ułożą sprzęt AGD oraz meble wedle Twoich zaleceń.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową w Warszawie?

Ofert firm przeprowadzkowych jest wiele, jednak wybór najlepszej oferty nie jest prosta. Przede wszystkim należy wybrać taką firmę, która świadczy kompleksowe usługi przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Poza usługami transportowymi w Warszawie taka firma powinna zapewnić kartony i folię, które zapewnią bezpieczny przewóz nawet najdelikatniejszych przedmiotów. Ponadto  wszystkie meble i rzeczy przewiezione do nowego lokum powinny zostać odstawione na właściwym miejscu bez uszkodzenia przy tym podłogi i ścian.

Comments are closed.